تبلیغات
صبح وزوان - چرا مقطعی می اندیشیم؟


krpv9km5ltrj

“بخشنده””سالها از بحران آلودگی هوا در ماههای آذر و دی شهر های صنعتی ایران و کاسه چکنم چکنم در دست مسولین می گذرد ولی چاره ای اندیشیده نشده که هم باعث کنترل آلودگی هوا گردد و هم از مرگ و میر ناشی از این معضل و عوارض مخرب آن در آینده کاسته شود.

با شروع فصل سرما وپدیده وارونگی هوا جار و جنجال مسولین بلند و هر کسی بنابه مسولیت و اطلاعات اندک خود شروع به متهم کردن دیگران نموده وبه قول معروف توپ را در زمین دیگری انداخته و این بازی ناجوانمردانه را  به بهای فوت و  معضلات عدیده ای که در سلامت و امنیت جامعه ایجاد می کند در دستانی جستجو می کند که  نه آلودگی هوا را می شناسد و نه  راه حل اساسی را تجربه و نهادینه کرده است بلکه ……………. تا شاید بارشی ،بادی ،یاری و…….. فرشته نجات بخش بوده واین روزهای سخت و طاقت فرسا را به پایان رساند.

مشکلات بالقوه تمام جوامع بشری را تهدید و در صورت عدم پیش گیری و پیش بینی های لازم فعلیت یافته و آثار مخرب خود را به بشریت تحمیل و در پی نابودی آن گام به گام پیش خواهد رفت،همانطور که پیشرفت های علمی اگر چه سلامت و پایداری را در پیش گیری جستجو می کنند لاجرم در صدد ترمیم و مداوای زخم های کهنه ای است که حاصل بی تدبیری و غیر اصولی بودن ماوقع می باشد .آلودگی هوا معضلی نیست که فقط و فقط برای کشور ما ایجاد شده باشد و دیگران آن را تجربه نکرده و راه حلی برای آن نیافته باشند و ما مجبور به تحمل آن باشیم ،پس چرا مقطعی می اندیشیم و به فکر بهبود اساسی اوضاع نیستیم؟

سالیانه میلیارد ها تومان عوارض آلایندگی از صنایع آلاینده دریافت می گردد که می بایست صرف زیبا سازی ،کنترل و پاکسازی محیط زیست گردد این در حالیست که عوارض ذریافت شده به جایی که نمی رسد محیط زیست می باشد ،از ساختن پل های آنچنانی گرفته تا خیابانهای عریض و طویل و تونل های زیر زمینی برای رفت و آمد خودرو ها یی که خود منشاء آلودگی بوده و نه……………………تاریخ : دوشنبه 7 دی 1394 | 06:04 ق.ظ | نویسنده : محمدعلی بخشنده | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.