تبلیغات
صبح وزوان - گزارش لحظه به لحظه از بر پایی جشن با شکوه ثبت جهانی قنات تاریخی و بزرگ در تالار شهید مطهری وزوان


لحظه به لحظه همراه با صبح وزوان از جشن باشکوه ثبت جهانی قنات تاریخی و بزرگ وزوان؛

۱۱.۳۰ دقیقه قبل از ظهر عباسعلی ولی رییس محترم  شورای کشاورزی اهداف اولیه برگزاری این جشن با شکوه و مردمی وزوان را آگاهی بخشی بیشتر به مردم اعلام و اظهار داشتند که در مراحل بعدی وسعت برگزاری این جشن بیشتر خواهد شد ودر حال حاضر انتظار ما از مردم شریف وزوان آن است که راس ساعت تعیین شده در تالار شهید مطهری وزوان حضور به هم رسانیده تا بتوانیم گام اول این جشن با شکوه را هرچه با شکوهتر برگزار نماییم.

۱۲.۲۰

بعد از ظهر رضا مصنوعی عضو محترم شورای شهر همچون آقای ولی هدف لبرگزاری از این جشن با شکوه را آگاهی بخشی عمومی دانسته و اظهار داشتند که در زمانبندی برگزاری،حدود ۲۰ دقیقه فیلم مستند قنات برای حاضرین به نمایش گذاشته خواهد شد و در ادامه آقایان طاهونه،ولی،حسینی نژاد و شهردار وزوان دیدگاه های خود و ناگفته های شنیدنی از این قنات تاریخی و بزرگ  را به اطلاع حضار خواهند رسانید.

و در ادامه از تمام دست اندرکاران و آنهایی که همچون فرزند خود از این اثر باستانی محافظت نموده و در جهت ارتقای سطح کمی و کیفی آن از ثبت میراث فرهنگی ایران به سال ۱۳۷۹ گرفته تا ثبت جهانی آن در تیر ماه  ۱۳۹۵ گامهایی برداشته اند به نوعی تقدیر و تشکر خواهد شد.

صبح وزوان در نظر دارد که گزارش لحظه به لحظه برگزاری این جشن و  مراسم با شکوه را از طریق خبرنگاران افتخاری خود مستقر در تالار شهید مطهری وزوان به صورت زنده و از طریق چند تریبون گزارش نماید که در این رابطه تاکنون  آقای سروش فتاح اعلام آمادگی نموده  و مدیر این سایت در حال  برقراری ارتباط با خبرنگاران دیگری برای پوشش این خبر می باشد لذا از کلیه خبرنگاران مشتاق نیز  برای پوشش هرچه بهتر این مراسم دعوت به عمل می آید.

سروش فتاح:

جشن ثبت جهانی قنات وزوان در ساعت ۱۷.۵۰ دقیقه ۲۸ مردادماه ۱۳۹۵ با قراءت کلا م الله مجید و به مجری گری آقای صمدیفر عضو محترم شورای اسلامی شهر آغاز گردید.

آقای صمدیفر ضمن خوش آمد گویی به حاضرین و مدعوین محترم ،ثبت جهانی قنات وزوان را تبریک گفت و سپس با پخش سرود جمهوری اسلامی ایران این جشن رسما آغاز شد.

سپس آقای دادرس برای سخنرانی روی سن رفتند و از کسانی که در تالیف کتاب یار و همکارشان بودند از جمله مرحوم قربانعلی شهریاری و آقایا ن غازان تشکر نمودند.

در ادامه عوامل دانشگاه پیام نور مرکز وزوان در دو بخش تحقیقات قنات وزوان را معرفی نمودند.تاریخ : یکشنبه 19 دی 1395 | 10:05 ق.ظ | نویسنده : محمدعلی بخشنده | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.