تبلیغات
صبح وزوان - گزارش فعالیتهای شورای اسلامی شهر وزوان در دوره چهارم

گزارش فعالیتهای دوره چهارم شورای اسلامی شهر وزوان

به نام خدا
گزارش مختصر از فعالیتهای دوره چهارم شورای اسلامی شهر وزوان

photo_2017-08-23_13-06-57

حمد و سپاس خدای را که توفیق خدمت به بندگان خوب خود درطی چهار سال همچون دوره های گذشته مطابق مواد قانون تشکیلات، وظایف و اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی جهت خدمت رسانی بیشتر و بهتر به همشهریان فهیم و گرانقدر را  شامل حال اعضای شورای دوره چهارم نمود.
همچنین خداوند را شاکریم که وزوان سرافراز(شهر رحمت ودوستی) را مشمول الطاف و نعمت های بی کرانش به واسطه مردمان خوب، ولایت مدار، ایثارگر و عنایاتش را شامل مجموعه خادمین قرار داد.
بر درگاه حضرت احدیت سجده شکر می ستاییم که علی رغم همه مشکلات، محدودیت ها و کاستی ها با همت و تلاش شهردار محترم و پرسنل خدوم شهرداری  و مساعدت بسیاری از مدیران، گامی ناچیز در جهت عمران و رفاه و توسعه فرهنگی در مقابل بلندای قامت ایثارگری و لطف همشهریان برداشته که ان شاءالله مورد قبول باری تعالی و همچنین مردم شریف دیار رحمت ودوستی قرار گیرد.
از مزایای مهم این دوره همدلی و تعامل که خوشبختانه موجب حفظ ساختار شورای اسلامی  دراستان، شهرستان و بخش  مشهود و مشهور بود.

photo_2017-08-23_13-07-05
البته اختلاف سلایق و نظرات وجود داشت، لکن از همه عزیزان خواستاریم در تجزیه و تحلیل به پای اختلافات داخلی  نگذارند چرا که این اختلاف سلایق و نظرات موجب پیشرفت خواهد شد.
با توجه به اجرای پروژه های متعدد شهرداری از بدو شروع به کارشورای دوره چهارم  تا پایان دوره خوشبختانه این فعالیت ها توسط شهروندان منصف و نیک اندیش دیده شده که بسیاری به صورت شفاهی و حضوری و برخی نیز به صورت کتبی از این اقدامات  قدردانی نموده اند.
از بدو شروع تاکنون بسیاری از معضلات، مشکلات و مواردی پیگیری شده که در این مجال نمی گنجد را به صورت تیتروار اشاره میکنیم:
۱ – در خصوص تهیه طرح جامع شهر که طراحی آن  از سال ۸۸ شروع و به شهردار و شورای دوره سوم ارائه و در ابتدای سال ۹۲ با درج در روزنامه رسمی نیز مقدمات تصویب فراهم گردیده و به شورای عالی شهرسازی ارسال شده بود متاسفانه مورد دستخوش واقع و با داشتن  بیش از هشتاد ایراد و با پیگیریهای مجدانه شورای اسلامی و شهردار محترم و کارشناس محترم عمران شهرداری خوشبختانه رفع و هم اکنون با ایرادات بسیار ناچیز به دوستان محترم  دوره پنجم جهت ادامه پیگیریها تحویل میگردد. (مدارک موجود و قابل روئیت میباشد .)
۲ –با توجه به پیگیریهای متعدد، ثبت آثار تاریخی و ثبت یونسکویی قنات تاریخی و بزرگ وزوان با داشتن سد افتخار برای ایران عزیز انجام گردیده و با درخواست کارشناس از کانون کارشناسان آب و قنات طی دو مرحله و اخیرا نیز توسط شورای اسلامی میمه با دعوت از کانون کارشناسان هیات سه نفری خوشبختانه در سه مورد فوق بطور کلی با حمایت از قنات وزوان نسبت به استحکام سازی موفق به جلوگیری از مرگ تدریجی قنات با کمک میراث گردیده ایم که این مورد از افتخارات این شورا بوده است.(مدارک کارشناسی شده موجود و قابل روئیت میباشد )
۳- همزمان با تغییر کاربری منزل مسکونی شهرداری واقع در کوی دهنو و  با تبدیل آن به محل جمع آوری و موزه مردم شناسی، خاندان محترم یونسی با کمک اقوام درجه اول نسبت به اهدای ساختمان قدیمی خود بدون هیچ چشم داشتی اقدام نمودند و ادامه کاراین ساختمان، جهت پایش قنات و با بودجه میراث مرمت و احیای آن آغاز شد که خوشبختانه با پیشرفت کامل آن در هفته دولت آماده افتتاح میباشد.
۴ –بالاترین افتخار این دوره ، معرفی شهر وزوان در سطوح بالا به مسئولین  کشوری ، استانی و شهرستانی در راستای فرهنگ با قدمت بالای ۲۵۰۰ ساله بوده است. نمونه بارز آن طی دو جلسه دعوت از شهردار محترم وزوان و شورای اسلامی با حضور ارزشمند اساتید گرانقدر وزوانی جناب سیداحمد حسینی نژاد و جناب آقای رسولی نگارنده کتاب وزوان شناسی  در همایش های شهر و موزه در کاخ سعادت آباد که عکس و فیلم های آن موجود و قابل ارایه می باشد. در این خصوص صبح وزوان و امید وزوان و صبح میمه اطلاع رسانی لازم را انجام داده اند.

photo_2017-08-23_13-07-10

۵- با توجه به درخواستهای مکرر همشهریان محترم و طومارنویسی درخصوص احیای حمام های دوقلو و سر و سامان دادن آن توسط شورا و شهرداری و با بررسی های بعمل آمده و مشورت با مسئولین رده بالای میراث مقرر گردید حمام دو قلوی مربوط به دوره صفوی که پلان آن مشهود میباشد طبق تفاهم نامه شهرداری وشورای اسلامی و میراث فرهنگی تخلیه و گودبرداری گردد و همزمان با شروع فعالیت، ثبت این دو اثر نادر صورت پذیرد و نیز طرح و کاربری آن نیز تعیین شود. خوشبختانه با رایزنی های مختلف و دعوت از مسئولین رده بالا و سرمایه گذاران و همچنین مشورت با مهندسین وزوانی و طراح، تصمیم به احیا و بازسازی آن گرفته شد و مقرر گردید با اخذ اعتبار از سوی میراث و مساعدت از سوی شهرداری و شهروندان محترم، این پروژه عظیم به اتمام برسد.(مدارک و نقشه های تصویب شده میراث در دفتر شورا موجود و قابل رویت می باشد)
۶-وظیفه شورای اسلامی دوره چهارم می باشد از همکاریهای شهروندان محترم جهت  سرشماری سال ۹۵ و با حضور پر رنگ و پرشور انتخابات دوره دوازدهم ریاست جمهوری و انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی درپای صندوقهای رای همانند گذشته که با ندای رهبرشان به صحنه آمدند و چشم فتنه را کور کردند سر تعظیم و تکریم فرود آوریم. در سال ۱۳۹۰ به هر دلیل جمعیت وزوان ۴۶۰۰ نفر در مرکز آمار کشور ثبت گردیده بود که رویکرد منفی برای شهر داشت من جمله کسری سرانه مالی و کسری محدوده شهری و … خوشبختانه با پیگیری شهردار محترم و حمایت به موقع شورای اسلامی و فعالیتهای شبانه روزی پرسنل محترم در ارائه اطلاعات و هدایت صحیح به شهروندان محترم آمار سال۹۶ به ۵۹۵۰ نفر رسیده که به مسئولین محترم در این خصوص یادآوری گردیده که سکونت افراد در مسکن مهر–مجتمع کوثر، موجب افزایش سرمایه گذاری و تاحدودی کمک به برگشت عزیزک ان غیر مقیم شده است. وکمک به طرح جامع با رویکرد افزایش جمعیت مشکل محدوده شهر حل خواهد شد.

photo_2017-08-23_13-07-17
۷ -شورای اسلامی شهر وزوان با برگزاری مراسمات جشن و شادی در مناسبت های گوناگون طی این چهارسال با کمک جوانان عزیز و برومند و با ابتکار شهردار و     پرسنل محترم مقدمات برگزاری یادواره های قرآنی شهدای شهر (با همکاری خانواده های محترم شهدا، کانون امام خمینی وزوان،  مدیران مدارس،  مدیریت آبشار عاطفه ها) و فعالیت های نمایشی و طنز شهر را فراهم و با مساعدت شورای اسلامی و همکاری شهرداری انجام گردید تقدیر و تشکر می‌نماید.
مراسم روز سوم و دهم فروردین ۹۶ بعنوان نکوداشت وزوان با موضوع دید و بازدید کلیه وزوانیهای محترم مقیم و غیر مقیم انجام گردید و امید است با استقبالی که صورت گرفت همه ساله در دستور کار قرار گیرد تا مایه وحدت وهمدلی بیشتر شهروندان محترم باشد.(در این خصوص همکاری خانم ها برای شکل گرفتن این برنامه ها ستودنیست)
۸ –خرسندیم که تحت توجهات حضرت ولی عصر(عج) و نظام مقدس جمهوری اسلامی شهردار محترم بعنوان عضو ششم شورای اسلامی با داشتن تعامل و ارتباط با عزیزان پرسنل اقدام به خدمت گذاری به شهروندان عزیز بودند. گرچه این امردر کلیه  ادارات، نهادها و سازمانهای مختلف  قابل رویت  بود اما در فعالیت های شبانه روزی کارکنان شهرداری وزوان دیدنی تر و مثال زدنی تر بود که نمونه بارز آن را می توان در راه اندازی بوستان های محلی، نظافت شهر، حفظ و نگهداری فضای سبز، حفظ اموال شهرداری و کارهای عمرانی با حداقل امکانات اشاره کرد. کارکنان خدوم و زحمتکش این شهرداری نیز توسعه و پیشرفت وزوان را از وظایف خود دانسته و از حسن اخلاق و اهتمام در کارها کوشا بودند از زحماتشان قدردانی می گردد و برایشان جزای خیر آرزومندیم.
۹-چکیده ای از فعالیتهای عمرانی بشرح ذیل تقدیم همشهریان محترم می گردد:
۱-۹- آزادسازی قسمتی از معابرسطح شهر جهت تسهیل عبور و مرور و کانیوگذاری کوچه ها جهت دفع آبهای سطحی .
۲-۹ -تکمیل پروژه های نیمه تمام  قبلی من جمله برپایی سوله سالن چند منظوره به مقدار پیشرفت فیزیکی ۶۰درصدی .
۳-۹ – زیرسازی وآسفالت دو جاده وزوان به سیده صالحه خاتون وروستای ونداده .
۴-۹- اتمام ساختمان پایش قنات و ساختمان محل جمع آوری اشیاء و موزه مردم شناسی.
۵-۹ – احداث و تکمیل هفت پارک محلی.
۶-۹- احداث ساختمان سه طبقه پنج واحدی و یک واحد تجاری .
۷-۹- احداث وتکمیل مسجدالرضا پس از بیست سال توقف .
۸-۹ – احداث فضای فیزیکی کمپینگ شرق جاده که خوشبختانه مورد استقبال مسافرین محترم بوده است.
۹-۹ – تکمیل پل زیر گذر ورودی ازشرق به پارک لاله وزوان و نامگذاری بنام شهید مدافع حرم سردار محسن حججی.
۱۰-۹- خرید یک دستگاه لودر.

۱۱-۹–پیگیری در خصوص ارتقای سیستم آتش نشانی  و اختصاص مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال اولیه برای ساختمانی که بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته باشد و تخصیص اعتبار۵۰۰میلیون ریال دیگر و پیگیری درخصوص اخذ یک دستگاه خودرو آتش نشانی با توجه به اینکه در سال ۸۶ یک خودرو آتش نشانی به شهرداری تعلق گرفته و به فروش رسیده که در  لیست اولویت قرار دارد.
۱۰- با پیگیریهای مجدانه شورای اسلامی و نماینده محبوب مجلس شورای اسلامی و همکاری ریاست محترم آموزش وپرورش و مساعدت بعضی از همشهریان محترم در خصوص اجرایی شدن ساختمان جدید مدرسه انقلاب با کمک بنیاد برکت و همچنین در دستور کار قرار گرفتن آسفالت بعضی از مدارس پیش بینی شده امید است قبل از شروع سال تحصیلی جدید انجام گیرد .
ضمنا از همکاری جناب روح الامین ریاست محترم اداره آموزش وپرورش و مدیران محترم در برگزاری بسیاری از مراسم در تالار شهید مطهری ومدارس وکانون امام خمینی تقدیرو تشکر می گردد.
۱۱- پیگیریهای مجدانه اعضای شورای اسلامی با کمک نماینده محبوب و وزوانیهای محترم مقیم تهران در خصوص ارتقای منطقه به شهرستان، تشکیل جلسات ngo  در تهران ، مکان یابی ایستگاه قطار سریع السیر وزوان ، تعیین وتکلیف وضعیت زمینهای تبصره ۱۰ زمین شهری وشهرداری، رایزنی های سازمان شهرداریها ودهیاریها، درخواست ارتقای فضای  فیزیکی بهداشت و درمانی و سیستم های نرم افزاری مربوطه، هماهنگی نماینده در وزارت جهاد کشاورزی و توافق مسئولین در خصوص لوله گذاری فاز ۲ دشت یک پارچه وزوان، پیگیری و مطالبه حواله قیر حدود ۵۰۰ تن، از دیگر اقدامات شورای اسلامی شهر وزوان می باشد.
۱۲- همکاری شورای اسلامی و شهرداری با شرکت نیلوفر آبی در تهیه امکانات برای حضور نمایند فائو در شهر وزوان در اولین سفر به ایران .
۱۳- فراهم کردن زمینه برای ورود مسئولین وگردشگر خاص به شهر وزوان و بازدیدهای مکرر از قنات تاریخی و بزرگ  وزوان ۰
۱۴– به چند نمونه از عدم همکاری نیزاشاره ای داشته باشیم.
۱-۱۴ – با برآورد کارشناسان راه وشهرسازی و بنیاد مسکن در خصوص تعهداتشان در قبال مسکن مهر و آماده سازی های انجام شده در معابر جنوب بلوار آزادی بر اساس سال ۹۴ اداره کل راه وشهرسازی مبلغ یک میلیارد و دویست هزار تومان بدهی به شهرداری وزوان داشته که متاسفانه به دلایل غیر منطقی(فروش زمینهای تبصره ۱۰ توسط شهرداری بدون هماهنگی با زمین شهری) مبلغی هنوز پرداخت نشده و مطالبات این شورا، زمینهای مسکونی اطراف مسکن مهر و جنوب کارخانه یخ میباشد.
۲-۱۴–یک دست شدن بعضی از مسئولین در خصوص جلوگیری از آسفالت مسیر دسترسی سی ساله به شهرک صنعتی که با درایت شهردار و پرسنل محترم و حمایت شورای اسلامی انجام گردید. (متاسفانه پرونده در دادگاه برقرار بوده ومدارک قانع کننده شهرداری نیز موجود میباشد )
۳-۱۴ –تحریف نام شهرک صنعتی وزوان میمه به نگین که نام اصلی مصوبه هیات وزیران و در دفاتر شرکت ثبت شهرکها نیز به نام وزوان میمه بوده ولی از سال ۸۰ تا کنون مکاتبات  نصب تابلو انجام پذیرفته ولی مسئولین در این خصوص کوتاهی دارند .
۴-۱۴- مانع شدن مسئولین رده بالای شهرستان و بخش در خصوص تسطیح و بهره برداری حریم و محدوده شمال شهر وزوان در شمال جهاد کشاورزی وجلوگیری از ادامه درختکاری در پارک دوستی وزوان.
۵-۱۴- با پیگیری در خصوص تسطیح مسیر دسترسی به قنات تاریخی، مکرراً مسئولین رده بالای شهرستان و بخش مانع ورود به دادگاه جهت احقاق حقوق مکتسبه بوده و قول تسطیح داده شده اما اجرایی نگردیده که طی نامه ای باقی ماندن مشکلات را به عنوان نگرانیهای پایان دوره به نماینده و فرماندار محترم گزارش گردیده و امید است با شنیدن و رویت درد دلها اقدامات مقتضی فراهم و برای همیشه زمینه صلح و دوستی را در منطقه فراهم سازند .
۶-۱۴- و …
۱۵- نمونه ای از  مشکلات شروع به کار دوره چهارم شورای اسلامی :
–  با شروع دوره چهارم و با به تعطیلی کشیده شدن جایگاه سوخت CNG و از طرفی مطالبات مردمی و اعلام ورشکستگی پیمانکار با بدهی دویست میلیون تومان با انتخاب مجدد پیمانکار و ملزم نمودن پیمانکار جهت اورهال جایگاه اقدام به راه اندازی مجدد جایگاه و آسفالت رمپهای ورودی و خروجی نموده ایم.
–  البته مشکلاتی درخصوص یکشنبه بازار و…  وجود داشت که متاسفانه تعدادی از همشهریان با راه اندازی موجی از شکایات باعث کاهش انرژی شورا و اتلاف وقت اعضا گردیده که این جای بسی گلایه اعضای شورا را فراهم می آورد.
۱۶- از افتخارات حضور یک نفر از اعضای محترم دوره چهارم در شورای اسلامی استان برای اولین بار پس از سه دوره شوراها.
۱۷- دعوت بیش از یکصد مورد سرمایه گذار در شاخه های مختلف حتی از بنیاد برکت با حضور جناب مهندس حسینی نژاد.

photo_2017-08-23_13-07-34

در پایان به اطلاع همشهریان عزیز می رساند تعداد پلاکهای مسکونی به فروش رفته این دوره کمتر از ده پلاک بوده و امروز بحمدالله شهرداری وزوان نیز مغروض نیست. البته کارهای نیمه کاره ای نیز در دست اجرا می باشد که از مطالبات شهروندان و نیاز شهر بوده که اعضای شورا در هر دوره موظف به اجرای آن می باشند.
در سال گذشته نیز با پیگیریهای بعمل آمده مبلغ یک میلیارد تومان وام ۴درصدی اخذ که خوشبختانه تا کنون تعدادی از اقساط آن پرداخت و اصل پول نیز محفوظ میباشد.
قطعاً شهر وزوان با داشتن مرکزیت در منطقه استعداد پیشرفت در زمینه های فرهنگی، عمرانی، رفاهیات، صنعت گردشگری و … را دارد بطوری که این سرمایه در اواخر دوره چهارم  در نخبگان برگزیده شهرمان مشهود بوده است.
سعادت، سلامت، امنیت، شادی و نشاط مردم عزیزمان را آرزومندیم .

شورای اسلامی دوره چهارم شهر وزوان – مردادماه ۱۳۹۶تاریخ : یکشنبه 5 شهریور 1396 | 11:01 ق.ظ | نویسنده : محمدعلی بخشنده | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.