تبلیغات
صبح وزوان - حل بسیاری از مشکلات شهر وزوان راه حل دولتی ندارد.


حل بسیاری از مشکلات شهر وزوان راه حل دولتی ندارد.

 

امروزه با توجه به وضعیت موجود و شرایطی که دولت داراست به نظر میرسد که از سوی دولت امیدی برای رسیدگی به مشکلات و معضلات شهر وزوان وجود ندارد. شواهد بسیار گویایی را در مراجعه و تماسهای مکرر با مسئولین کشور در دست دارم که حکایت از واقعیت های موجود دارد.


همه شما همشهریان عزیز میدانید که مدنیت و پیشرفت شهر وزوان طی دهه های دور تا کنون در اکثر موارد مرهون و مدیون وزوانی های عزیز مقیم و غیرساکن در اقصی نقاط کشور بویژه در پایتخت بوده است. شک نیست که هر کدام از شما وزوانیهای عزیز و گرامی سهمی را در آبادانی و توسعه فیزیکی و فرهنگی شهر وزوان به نسبت کم و زیاد بر عهده داشته اید و هم اکنون هم این روند ادامه دارد.

اما همشهریان عزیز همانطور که اطلاع دارید شرایط امروز شهر شما وزوان با گذشته نه چندان دور تحت تاثیر عوامل مختلف انسانی و طبیعی و غیره تفاوت زیادی پیدا کرده است. کاهش آب قنوات، کاهش جمعیت مولد و خلاق، کاهش جمعیت دانش آموزی و دانشجویی، کاهش فضای کسب و کار و موارد دیگر.

اما علی رغم این نقصانات، شهر وزوان به دلیل اصالتهای فرهنگی و قومی، عشق و علاقه ای که در سرشت مردم آن وجود دارد و نیز تلاشهایی که برای پاسداشت آن انجام می شود همچنان شاداب و با نشاط به حیات خود ادامه می دهد. اما این ادامه حیات هر چند خوب و جای شکر و سپاس خداوند را دارد ولی برای شهری چون وزوان کافی نیست.

این شهر با وجود دارابودن مردمانی خونگرم و با اراده و پشتکار ظرفیتهای زیادی برای ارتقا حتی در شرایط بسیار بحرانی هم دارد.
ما به آن دسته از عزیزانی هم که از گذشته دور تاکنون شهر را ترک کرده و به شهرهای دیگر مهاجرت کرده اند حق میدهیم. چرا که این هجرت معلول علل و عواملی بوده که خواه جنبه ارتقا سطح زندگی داشته، خواه جبری و خواه قهری بوده و ما را به آن کاری نیست.

اما نکته مهم انتظار و توقعی است که بازماندگان در شهر از عزیزان سفرکرده دارند. چرا که ساختار شهریت وزوان بطوریکه اشارت رفت مدیون همت و تلاش همگانی در طول دهه های گذشته تا کنون بوده است.
در این میان نقش عزیزانی که به شهرهای بزرگ مهاجرت نموده اند بسیار پررنگ بوده است.

در شرایط فعلی نیز این عزیزان میتوانند نقش شایانی را در تحولات وزوان و در زمینه های مختلف از جمله مسایل اقتصادی و بهبود آن ایفا نمایند. بنابراین از همه عزیزان درخواست داریم تا طرح ها، ایده و نظرات خود در قالب فعالیتهای اقتصادی، گردشگری، ورزشی، بهداشتی و غیره همانطور که خود صلاح میدانید اجرایی نمایید.

امروز ضرورت کمک و یاری شما عزیزان بیش از پیش احساس می شود و اقتضای وطن دوستی و میل و علاقه درونی انسان به زادبوم خود این ضرورت را بر جسته‌تر و حیاتی‌تر می سازد.
البته شما سروران گرامی راهکارهایی را برای انجام این وظیفه ملی بهتر از ما می شناسید ولی برای نمونه میتوانید بخشی از نذورات خود را به ساخت فضاهای ورزشی و یا بهداشتی و خدماتی اختصاص دهید و این یک امر ضروری و واجبی است.

و یا شما میتوانید با تشکیل تور گردشگری و شناسایی افراد متمول و علاقه مند به گردشگری آنها را به وزوان و بازدید از قنات باستانی آن راهنمایی و همراهی نمایید. بی شک این اقدام توجه گردشگران را به این اثر تاریخی جلب نموده و باعث سرمایه گذاری در این بخش میراثی و گردشگری خواهد شد.
همچنین میتوانید با سرمایه گذاری در کارگاههای زود بازده و تولیداتی در زمینه قنادی و مشتقات آن در وزوان و بازاریابی در شهرهای بزرگ به اشتغال و رونق اقتصادی کمک نمایید.

همچنین سرمایه گذاران محترمی که آمادگی دارند در زمینه ایجاد شهرک صنعتی غیر آلاینده خصوصی اقدام نمایند می توانند به شورای اسلامی شهر مراجعه نمایند چرا که در این زمینه هماهنگیهای لازم با شرکت شهرکهای صنعتی برای سرمایه گذاری خصوصی بعمل آمده است.
قطعا با اقدامات شما وزوانی های عزیز و دلسوز در این قبیل مسایل بزودی شاهد رشد و شکوفایی شهر وزوان خواهیم بود.

حسین سمیع:
عضو شورای اسلامی شهر وزوانتاریخ : سه شنبه 30 مرداد 1397 | 05:09 ق.ظ | نویسنده : محمدعلی بخشنده | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.